pre-loader

Agent ubezpieczeniowy - czy warto nim zostać?

agent-ubezpieczeniowy-czy-warto-nim-zostac

Kim jest agent ubezpieczeniowy? Czy warto nim zostać? Chciałbyś zacząć pracę w branży ubezpieczeniowej i nie wiesz czy to dla Ciebie? Istnieje naprawdę kilka dobrych powodów, ku temu by rozpocząć karierę w ubezpieczeniach. To nie tylko dynamika pracy, ale też duży potencjał zarobkowy.

Agent ubezpieczeniowy – czy warto nim zostać z uwagi na zarobki?

Wiele osób postanawia rozpocząć karierę w branży ubezpieczeniowej właśnie dlatego, że oferuje ona nieograniczone możliwości zarobkowe. Nawet agenci ubezpieczeniowi z niewielkim doświadczeniem w stosunkowo szybkim czasie mogą osiągnąć przyzwoite wynagrodzenie. Chociaż zbudowanie własnej bazy klientów może być początkowo czasochłonne i pierwsze lata będą trudne warto podjąć się pracy w tym zawodzie. Wynika to z tego, że w dłuższej perspektywie na horyzoncie będzie naprawdę duży potencjał zarobkowy.

Doświadczenie pokazuje też, że na początku pracy, jako agent ubezpieczeniowy warto opierać się na poleceniach klientów, ponieważ mogą oni znacznie pomóc w dalszym rozwoju kariery. Dlatego tak ważna jest ich profesjonalna obsługa. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie dostępnych narzędzi sprzedażowych takich jak nasz program dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent, który pozwala na efektywną obsługę klientów i znacznie skraca cały proces sprzedaży ubezpieczeń. A co za tym idzie zwiększa możliwości zysku.

Ile zarabia agent ubezpieczeniowy? W głównej mierze zarobki opierają się na wynagrodzeniu prowizyjnym. Wszelkie stawki ustalane są w umowie agencyjnej, którą podpisuje się z zakładem ubezpieczeń. Często też sprzedaż jakiś produktów ubezpieczeniowych jest dodatkowo premiowana przez ubezpieczycieli np. poprzez dodatkowe wynagrodzenie lub nagrody w postaci wycieczek. Daje to naprawdę duże możliwości do tego, by zwiększyć swoje dochody.

Agent ubezpieczeniowy – czy warto nim zostać z uwagi na charakter pracy?

Praca, jako agent ubezpieczeniowy opiera się przede wszystkim na reprezentowaniu wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego, pozyskiwaniu dla niego klientów i podpisywaniu w jego imieniu umów ubezpieczenia. Ale warto pamiętać, że agent ubezpieczeniowy to nie tylko sprzedawca, bowiem jego głównym zadaniem jest pomoc w chronieniu tego, co jest najcenniejsze dla jego klientów.

Jak wiadomo praca związana ze sprzedażą ubezpieczeń oferuje dużą elastyczność. Bez względu na to czy zostaniesz agentem wyłącznym czy multiagentem możesz umawiać się na spotkania z klientami w nawet w godzinach wieczornych i w weekendy. To tylko do Ciebie będzie zależało, kiedy będziesz miał wolne.

Dlatego agent ubezpieczeniowy to zawód, który jest szczególnie polecany osobom, które nie lubią monotonnej pracy. Różnorodność oferowanych ubezpieczeń, szkolenia, spotkania z nowymi ludźmi to wszystko składa się na działalność ubezpieczeniową.

Agent ubezpieczeniowy – czy warto wykorzystywać nowe narzędzia sprzedażowe?

Agent ubezpieczeniowy bardzo często robi dużo więcej niż tylko zajmuje się sprzedażą ubezpieczeń. By profesjonalnie rozwijać swoją działalność ubezpieczeniową musi również poświęcać czas na marketing, szkolenia, kontakty z klientami czy też pozostawanie na bieżąco z nowościami branżowymi i regulacjami prawnymi. Rozwiązaniem pozwalającym na uporządkowanie pracy agenta ubezpieczeniowego są narzędzia, które usprawniają funkcjonowanie całej agencji ubezpieczeń.

Program sprzedażowy SuperAgent to aplikacja, którą powinien mieć każdy agent ubezpieczeniowy. Czy warto z niego korzystać? Stworzone przez nas narzędzie łączy w sobie przyjazny CRM oraz szybki kalkulator komunikacyjny. I co ważne nie wymaga instalowania, więc można go używać w dowolnym miejscu z dostępem do Internetu. Nasza aplikacja dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent pozwala nie tylko na sprawne zarządzanie bazą klientów, ale też umożliwia przeprowadzenie APK, wysyłanie automatycznych powiadomień dotyczących polis wygasających czy też weryfikację szkoleń zawodowych.

Już od pierwszego dnia program dla agentów ubezpieczeniowych przetestować można ze wszystkimi dostępnymi funkcjonalnościami. Zadzwoń do nas pod numer telefonu 570 362 020 lub napisz na adres [email protected]. I pamiętaj, że z narzędziem SuperAgent będziesz miał wsparcie naszych specjalistów na każdym etapie obsługi.