pre-loader

Agent ubezpieczeniowy – gdzie szukać klientów?

agent-ubezpieczeniowy-gdzie-szukac-klientow

Zaczynasz pracę, jako agent ubezpieczeniowy? Gdzie szukać klientów i jak ich pozyskiwać? Każdy z nas wie, że początki na rynku ubezpieczeń mogą być trudne. Szczególnie wypracowanie takiego systemu obsługi, który będzie gwarantował stały napływ nowych klientów może wymagać dużo pracy. Dlatego poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci nie tylko dobrze rozpocząć sprzedaż ubezpieczeń, ale też odnieść sukces w branży ubezpieczeniowej.

Początkujący agent ubezpieczeniowy – gdzie szukać klientów?

Agent ubezpieczeniowy, który dopiero rozpoczyna swoją działalność może napotkać trudności związane z poszukiwaniem nowych klientów. Doświadczenie pokazuje, że klienci ubezpieczeniowi są wszędzie. Jednak zbudowanie dobrej bazy kontaktów wymaga nie tylko marketingu, ale też utrzymania klientów i efektywnej sprzedaży ubezpieczeń. Od czego zatem zacząć?

Po pierwsze wykorzystaj swoich dotychczasowych klientów do tego, by polecali Twoje usługi ubezpieczeniowe. I nie bój się o nie prosić, ponieważ na początku działalności ubezpieczeniowej ta metoda może przynieść największe efekty. Jak zatem zwiększyć szansę na polecenie? To, że największe znaczenie ma poziom obsługi wie każdy. Ale dodatkowo można jeszcze zrobić kilka rzeczy, które pozwolą nam uzyskać lepsze efekty sprzedażowe. W przypadku wysyłania polisy mailem możesz napisać kilka słów do klienta odnośnie np. procesu zgłaszania szkody lub informacji, że w razie potrzeby służysz mu radą. W razie osobistej sprzedaży ubezpieczenia komunikacyjnego dobrze jest mieć np. druk wspólnego zgłoszenia szkody z Twoją pieczątką lub logo, który możesz przekazać wraz z polisą. Mały gratis w postaci breloczka lub długopisu z informacjami o agencji ubezpieczeniowej oraz wizytówki z Twoimi danymi także zwiększają szansę na polecenia, ponieważ ułatwią kontakt.

Agent ubezpieczeniowy – gdzie szukać klientów lokalnie?

Co jeszcze może zrobić agent ubezpieczeniowy? Gdzie szukać klientów lokalnie? Dobrym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy np. z lokalnymi komisami lub sprzedawcami samochodów. Stwarza to naprawdę wiele możliwości na sprzedaż ubezpieczeń, a co za tym idzie zyskanie nowych klientów.

Praktyka pokazuje też, że większość ludzi w pewnym momencie potrzebuje ubezpieczenia. Jednak sztuką jest to, by być pierwszą osobą, do której skierują oni swoje kroki, gdy już nadejdzie ta chwila. Z tego powodu tak ważne jest to, by być widocznym dla potencjalnych klientów, którzy chcą kupić ubezpieczenie. Jak to zrobić? Jednym z często praktykowanych rozwiązań jest np. sponsorowanie lokalnej drużyny sportowej. Dzięki temu będziesz kojarzony w swojej okolicy.

Istotne jest również to, by przypominać swoim dotychczasowym klientom o zbliżających się terminach polis wygasających lub rat. Chcąc rozwijać swoją działalność ubezpieczeniową nie tylko musisz pozyskiwać nowych klientów, ale też powinieneś utrzymywać aktualną bazę kontaktów.

Tu z pomocą może przyjść nasz program sprzedażowy dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent, który pozwala na całkowicie automatyczną wysyłkę przypomnień do klientów odnośnie polis wygasających oraz terminów rat. Dzięki temu rozwiązaniu zyskasz nie tylko czas, ale też będziesz miał pewność, że w odpowiednim momencie klient otrzymał właściwą informację.

Agent ubezpieczeniowy - gdzie szukać klientów w sieci?

Nie każdy agent ubezpieczeniowy wie gdzie szukać klientów w sieci. Tym bardziej, że początkowo marketing prowadzony online może wydawać się zbyt skomplikowany. Jednak warto zacząć od podstaw takich jak prosta strona internetowa lub media społecznościowe (Facebook). Dzięki tym rozwiązaniom będziesz mógł umieszczać w sieci interesujące treści związane z branżą ubezpieczeniową, informować o nowych produktach czy też odpowiadać na pytania potencjalnych klientów. To otworzy przed Tobą nowe perspektywy.

Wszystkie wymienione przez nas działania pomogą Ci pozyskać nowych klientów, ale pamiętaj, że wiedza i profesjonalizm to podstawa w sprzedaży ubezpieczeń. Dlatego tak ważne jest to, by tych klientów, którzy do Ciebie trafią obsługiwać sprawnie. Idealnym narzędziem do tego jest nasz program dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent. Łączy on w sobie zarówno CRM ubezpieczeniowy, jak i szybki kalkulator komunikacyjny. Nie bez znaczenia jest także to, że zapewniamy wsparcie naszych specjalistów na każdym etapie obsługi. Co szczególnie na początku pracy w branży ubezpieczeniowej jest bardzo cenną pomocą.

Jeżeli chcesz przetestować program sprzedażowy dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent zadzwoń do nas pod numer 570 362 020 lub napisz na adres [email protected]. I pamiętaj, że z nami nie tylko możesz zwiększyć sprzedaż ubezpieczeń, ale też usprawnić proces obsługi, co w efekcie przełoży się na pozyskanie nowych klientów.