pre-loader

Ile zarabia agent ubezpieczeniowy?

ile-zarabia-agent-ubezpieczeniowy

Zastanawiasz się ile zarabia agent ubezpieczeniowy? Chciałbyś rozpocząć pracę w branży ubezpieczeniowej, ale nie wiesz na jakiego wynagrodzenia możesz się spodziewać? Praktyka pokazuje, że przeciętny agent ubezpieczeniowy zarabia wystarczająco dużo, by się utrzymać. Jednak to ile będą wynosiły jego rzeczywiste zarobki zależy od wielu rożnych czynników. Zatem co ma wpływ na wynagrodzenie agenta ubezpieczeniowego?

Ile zarabia agent ubezpieczeniowy?

Według portali pośredniczących w poszukiwaniu pracy agent ubezpieczeniowy zarabia średnio 4000 zł brutto. Jednak wynagrodzenie na tym stanowisku może znacznie się różnić w zależności od:

  • ilości zakładów ubezpieczeń, z jakimi ma podpisaną umowę agencyjną,
  • rodzaju sprzedawanych ubezpieczeń,
  • ustalonej wysokości prowizji.

Od czego zależy wysokość wynagrodzenia agenta ubezpieczeniowego?

To ile zarabia agent ubezpieczeniowy zależy między innymi od tego czy jest on agentem wyłącznym, czy tzw. multiagentem. Agent wyłączny oferuje produkty ubezpieczeniowe tylko jednego ubezpieczyciela, co może utrudniać zwiększanie sprzedaży ubezpieczeń. Jego wynagrodzenia w większości przypadków opiera się na prowizji, jednak często może również liczyć na premie związane np. z dużą sprzedażą jakiegoś produktu.

Multiagent ma nieograniczone możliwości rozwoju swojej firmy i sprzedaży różnych polis od wielu ubezpieczycieli. Dzięki temu jego struktura sprzedaży jest bardziej urozmaicona, co może przekładać się na większe zarobki. Podobnie jak w przypadku agentów wyłącznych, multiagencji otrzymują wynagrodzenie w oparciu o system prowizyjny plus bonusy za sprzedaż np. jakiegoś premiowanego produktu.

Kolejnym ważnym czynnikiem mającym wpływ na to ile zarabia agent ubezpieczeniowy jest rodzaj sprzedawanego ubezpieczenia. Różnorodność oferowanych produktów przekłada się na zainteresowanie klientów a także umożliwia dosprzedaż. Warto pamiętać o tym, że w przypadku komunikacyjnego ubezpieczenia OC agent ubezpieczeniowy otrzymuje również prowizję za odnowienie polisy. Oznacza to, że budując sieć klientów można zwiększyć swoje zarobki wykładniczo.

Jak wiadomo na to ile zarabia agent ubezpieczeniowy ma wpływ wysokość otrzymywanej prowizji. Zasadniczo jest ona ustalana w oparciu o realizowaną sprzedaż. Im większy przypis składki wygeneruje agent ubezpieczeniowy, tym wyższą prowizję od sprzedaży ubezpieczeń będzie mógł wynegocjować. Oznacza to, że na samym początku pracy, jako agent ubezpieczeniowy można otrzymać niższą stawkę prowizyjną, niż pośrednik, który od lat działa na rynku ubezpieczeń i realizuje dużą sprzedaż.

Co ważne wysokość prowizji jest ustalana odmiennie dla każdego produktu ubezpieczeniowego, i co ciekawe najczęściej stawki są niższe dla ubezpieczeń komunikacyjnych.

Perspektywy zarobkowe agenta ubezpieczeniowego

Duży wpływ na wysokość sprzedaży, a co za tym idzie i zarobków ma też technologia, która pozwala pracować efektywniej. Przykładowo nasze narzędzie SuperAgent pozwala usprawnić przygotowanie ofert ubezpieczeniowych, zautomatyzować wiele procesów sprzedażowych a także pozyskiwać nowych klientów i utrzymywać z nimi relacje. A to przekłada się nie tylko na większą liczbę sprzedanych ubezpieczeń, ale też na wyższe zarobki.

Aplikacja SuperAgent może okazać się szczególnie pomocna agentom ubezpieczeniowym, którzy dopiero zaczynają swoją pracę w branży ubezpieczeniowej. Zapewniamy wsparcie swoich doświadczonych specjalistów na każdym etapie obsługi, co znacznie ułatwia sprzedaż ubezpieczeń. Program SuperAgent przetestować można bezpłatnie ze wszystkimi dostępnymi funkcjonalnościami, wystarczy zadzwonić pod numer 570 362 020 lub wysłać maila na adres [email protected].

Jak widać na to ile zarabia agent ubezpieczeniowy wpływa wiele czynników, jednak branża ubezpieczeniowa cechuje się pewną stabilnością. I w obecnych czasach w porównaniu z wieloma innymi zawodami, agenci ubezpieczeniowi mimo wszystko mają dobre perspektywy zarobkowe. Zapotrzebowanie na polisy ubezpieczeniowe stale rośnie, a firmy ubezpieczeniowe starają się dopasować z ofertą produktową do aktualnej sytuacji.