pre-loader

Jak sprzedawać ubezpieczenia – skuteczne rady

jak-sprzedawac-ubezpieczenia-skuteczne-rady

Rozpoczynasz pracę, jako agent ubezpieczeniowy i nie wiesz jak sprzedawać ubezpieczenia? A może szukasz najlepszych rozwiązań, które pomogą rozwinąć Twoją dotychczasową działalność agencyjną? Poniżej prezentujemy kilka skutecznych porad, które będą miały wpływ na realizowaną przez Ciebie sprzedaż ubezpieczeń.

Tradycyjne sposoby na to jak sprzedawać ubezpieczenia

Rozpoczynasz pracę w branży ubezpieczeniowej i zastanawiasz się jak sprzedawać ubezpieczenia? Prowadzisz działalność agencyjną od kilku lat i coraz częściej napotykasz na przeszkody związane ze sprzedażą polis? Doświadczenie pokazuje, że skuteczna sprzedaż ubezpieczeń jest możliwa. Wystarczy poznać kilka tradycyjnych sposobów, które pozwolą na skuteczniejszą obsługę.

Jednym z nich jest to, by zawsze pamiętać o tym, że agent ubezpieczeniowy musi sprzedawać konkretną wartość, a nie produkt. Dlatego porozmawiaj ze swoim potencjalnym klientem o tym, co sprawia, że oferowane przez Ciebie ubezpieczenie jest dla niego najlepszym wariantem ochrony. Nawet, jeśli jest droższe od konkurencyjnej propozycji wskaż, z czego wynikają różnice w składce. Nie ograniczaj się tylko do zaprezentowania ceny ubezpieczenia, ale też omów sytuacje, w których polisa może okazać się pomocna.

Zadawaj pytania. Sprzedaż ubezpieczeń jest nierozerwalnie związana z rozmową. Dlatego obsługując potencjalnego klienta staraj się nawiązać z nim dobry kontakt. Prowadź konwersację tak, by jak najwięcej dowiedzieć się o jego potrzebach ubezpieczeniowych. Może się to okazać bardzo pomocne w przypadku przygotowywania dla niego innych ofert (sprzedaż krzyżowa).

Nie spiesz się. Chociaż nadal pojawiają się teorie mówiące o tym, że finalizacja całego procesu sprzedaży polis powinna być szybka, to doświadczenie pokazuje, że takie działania często się nie sprawdzają. Szczególnie w przypadku ubezpieczeń na życie czy majątkowych. Większość klientów oczekuje, że poświęcisz czas na to, by zapoznać się z ich wątpliwościami i spokojnie odpowiesz na wszelkie pytania. Jeżeli klient poczuje, że wywierasz na niego presję związaną z zakupem polisy ostatecznie może nie zdecydować się na jej zawarcie.

Bądź doradcą. Niezwykle ważne jest to, by agent ubezpieczeniowy był ekspertem w swojej dziedzinie. Dzięki temu będziesz mógł służyć swoim klientom poradami, a także będzie wiedział, jakie pytania masz zadawać podczas całego procesu związanego ze sprzedażą ubezpieczeń. Takie podejście przynosi bardzo dobre efekty sprzedażowe, bowiem pozwala na budowanie długoletnich relacji z klientami.

Rób dobre wrażenie. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć jak dużą rolę przy sprzedaży ubezpieczeń ma to jak agent jest odbierany przez swoich potencjalnych klientów. Miła obsługa, schludny wygląd, szeroka wiedza ubezpieczeniowa to coś, co robi dobre wrażenie i sprawia, że zostaniesz zapamiętany. To z kolei przekłada się na to, że w razie pojawienia się jakiejś kolejnej potrzeby ubezpieczeniowej klient będzie kierował swoje pierwsze kroki właśnie do Ciebie.

Jak sprzedawać ubezpieczenia zdalnie?

Powyższe tradycyjne sposoby mogą się sprawdzać w każdej sytuacji. Jednak w obecnych czasach wielu agentów ubezpieczeniowych zastanawia się też jak sprzedawać ubezpieczenia zdalnie. Tu z pomocą mogą przyjść dostępne narzędzia sprzedażowe, które nie tylko zapewnią pełną obsługę klientów, ale też pozwolą na sprawne przygotowanie ofert, nawet w domu. Jednym z nich jest nasz program dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent, który łączy w sobie zarówno przyjazny CRM, jak i szybki kalkulator komunikacyjny. Ta innowacyjna aplikacja umożliwia wszystkim pracownikom multiagencji na zdalny wgląd do danych klientów oraz informacji na temat zawartych polis z dowolnego miejsca i na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu. W dobie pracy zdalnej rozwiązania te są szczególnie pomocne do zarządzania pracą całej agencji ubezpieczeń, bowiem pozwalają na weryfikację realizowanej sprzedaży przy podziale na poszczególnych pracowników.

Nie ma jednej odpowiedzi na to jak sprzedawać ubezpieczenia

Niestety nie ma jednej metody, która odpowiadałaby na pytanie jak sprzedawać ubezpieczenia. Realizacja sprzedaży ubezpieczeń wymaga połączenia kilku strategii. Jednak warto pamiętać o tym, że bez względu na to kim jest potencjalny klient, potrzebuje on unikalnego podejścia i odpowiednich produktów ubezpieczeniowych. Niezależnie od tego czy sprzedaż realizowana jest tradycyjnie w biurze, czy ubezpieczenia są sprzedawane zdalnie należy wykorzystać wszelkie możliwe sposoby do tego, by poprawić efektywność swojej sprzedaży ubezpieczeń.

Początkowo może wydawać się to trudne, ale istnieją łatwe w użyciu rozwiązania technologiczne stworzone z myślą o działalności agencyjnej. Jednym z nich jest właśnie nasz program sprzedażowy dla agentów SuperAgent. Skontaktuj się z naszymi specjalistami pod numerem telefonu 570 362 020 lub wyślij maila na adres [email protected] i przetestuj aplikację za darmo ze wszystkimi dostępnymi funkcjonalnościami.