pre-loader

Kurs agenta ubezpieczeniowego – ile kosztuje?

kurs-agenta-ubezpieczeniowego-ile-kosztuje

Przygotowanie do egzaminu może usprawnić kurs agenta ubezpieczeniowego. Ile kosztuje i ile trwa takie szkolenie? Jak można uzyskać uprawnienia do sprzedaży polis? I kto może wykonywać czynności agencyjne? Przeczytaj poniżej.

Kurs agenta ubezpieczeniowego – ile kosztuje przygotowanie do egzaminu?

Zacznijmy od tego, że każdy kto jest zainteresowany wykonywaniem pracy w zawodzie agenta ubezpieczeniowego musi spełnić kilka wymagań, bowiem nie każdy może pracować, jako pośrednik ubezpieczeniowy.

Przepisy przewidują, że czynności agencyjne mogą być wykonywane wyłącznie przez osobę fizyczną, która spełnia łącznie następujące warunki:

  • posiada pełną zdolność do czynności prawnych,
  • nie była prawomocnie skazana za umyślne przestępstwo,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe,
  • zdała egzamin przeprowadzony przez zakład ubezpieczeń lub zakład reasekuracji, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 14 października 2014 roku w sprawie egzaminu dla osób ubiegających się o wykonywanie czynności agencyjnych (Dz. U. z 2014 r., poz. 1485).

Praktyka pokazuje, że uzyskanie pozytywnego wyniku na egzaminie znacznie wspomaga kurs agenta ubezpieczeniowego. Ile kosztuje takie szkolenie? Wszystko zależne jest od tego, gdzie chcemy zdobyć wiedzę. W internecie możemy znaleźć wiele ofert zarówno szkół, jak i samym towarzystw ubezpieczeniowych. Jednak przy wyborze warto kierować się opiniami osób, które odbyły już taki kurs i zdobyły uprawnienia do sprzedaży ubezpieczeń.

Kurs agenta ubezpieczeniowego – ile kosztuje szkolenie w zakładzie ubezpieczeń?

Każdy kto chce zostać agentem ubezpieczeniowym musi wybrać firmę za pośrednictwem, której chce zdać egzamin i później podjąć z nią współpracę. Nie wszyscy wiedzą, że obecnie wiele szkoleń organizowanych jest także właśnie przez zakłady ubezpieczeń w formie e learningu. Jak wygląda w praktyce taki kurs na agenta ubezpieczeniowego, ile kosztuje? Szkolenia organizowane przez ubezpieczycieli są bezpłatne i trwają zazwyczaj około 104 godzin. Co ważne odbywają się one przy pomocy platform internetowych, które są kontrolowane przez KNF.

Kurs agenta ubezpieczeniowego – ile kosztuje szkolenie online?

Jak już wyżej wspominaliśmy w internecie możemy znaleźć wiele ofert dotyczących przygotowania do egzaminu, dla osób chcących wykonywać czynności agencyjne. Bez wątpienia wiedza uzyskana w ten sposób pomaga zdobyć wiedzę niezbędną do pracy agencyjnej. Dlatego rozpoczynając przygodę z branżą ubezpieczeniową warto rozważyć kurs agenta ubezpieczeniowego. Ile kosztuje takie szkolenie online? Szkolenia trwające około 150 godzin kosztują w przybliżeniu 1200 zł.

Podsumowując: Pamiętajmy, że egzamin organizowany jest przez zakład ubezpieczeń ale przygotowanie do egzaminu jest naszą indywidualną sprawą. Z tego powodu warto wykorzystać wszelkie sposoby na to, by przejść sprawnie przez cały proces uzyskania uprawnień do sprzedaży ubezpieczeń.