pre-loader

Ubezpieczenia – jak pozyskiwać klientów?

ubezpieczenia-jak-pozyskiwac-klientow

Sprzedajesz ubezpieczenia? Jak pozyskiwać klientów tak, by rozwijać skutecznie swoją działalność agencyjną? Każdy, kto rozpoczyna pracę, jako agent ubezpieczeniowy początkowo napotyka na trudności z tym związane. Sugerowanych rozwiązań jest wiele jednak dzięki ich znajomości możesz zwiększyć skuteczność zdobywania potencjalnych klientów, czego efektem będzie większa sprzedaż ubezpieczeń.

Ubezpieczenia: Jak pozyskiwać klientów?

Każdy, kto dopiero rozpoczyna swoją pracę w zawodzie agenta ubezpieczeniowego wie, że rozwijanie działalności agencyjnej i trafienie do jak największego grona potencjalnych ubezpieczających to jedno z największych wyzwań, przed którymi początkowo stanie. Jak zatem skutecznie sprzedawać ubezpieczenia? Jak pozyskiwać klientów? Sugerowanych rozwiązań jest wiele, jednak skąd wiadomo, które z nich będzie najlepsze akurat dla Ciebie. Okazuje się, że warto poznać kilka opcji, wypróbować je w praktyce i sprawdzić, które w Twojej agencji okażą się najskuteczniejsze.

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć tego, że rozwój agencji ubezpieczeniowej przede wszystkim opiera się na liczbie obsługiwanych przez nią klientów. Jak zatem do nich trafić? Doświadczenie pokazuje, że najlepsze efekty przynosi odpowiednie promowanie się, także lokalnie. Dlatego warto wyglądać i działać w pełni profesjonalnie. Nie bez znaczenia jest też znajomość oferowanych przez siebie produktów ubezpieczeniowych, bowiem rozległa wiedza to coś co może odróżniać na tle konkurencji. To co powiesz podczas pierwszej rozmowy z potencjalnym klientem, będzie miało duży wpływ na to czy uda Ci się sfinalizować sprzedaż ubezpieczenia.

Jednak w przypadku stawiania swoich pierwszych kroków w branży ubezpieczeniowej warto też rozważyć nawiązanie współpracy z inną multiagencją. Takie partnerstwo to doskonały sposób na uzyskanie wsparcia bardziej doświadczonych specjalistów ubezpieczeniowych a także dostęp do odpowiednich narzędzi sprzedażowych. Współdziałanie z większą agencją ubezpieczeń gwarantuje też dostęp do wielu, czasami trudnodostępnych ubezpieczycieli, a tym samym zwiększa Twoje zasoby produktowe. Dzięki temu łatwiej dopasujesz oferty ubezpieczeniowe do potrzeb potencjalnych klientów.

Ubezpieczenia: Jak pozyskiwać klientów w Internecie?

Obecne czasy pokazały wielu agentom ubezpieczeniowym, że online można sprzedawać też i ubezpieczenia. Jak pozyskiwać klientów w dobie pracy z zdalnej? To pytanie, które coraz częściej stawiają sobie nie tylko początkujący pośrednicy, ale także i tacy, którzy od lat działają w branży.

Praktyka pokazuje, że warto w tym celu wykorzystać nowe technologie i media społecznościowe. W dzisiejszych czasach niezwykle istotne staje się to, by obecność agenta ubezpieczeniowego w internecie była mocno zaznaczona a także przedstawiała jasno zarówno jego przekaz marketingowy, jak i markę. W tym celu możesz wykorzystać takie platformy jak Facebook, LinkedIn, Twitter czy Instagram. Warto też rozważyć zakup reklam online, tak by zwiększyć swoje zasięgi i trafić do większego grona klientów, którzy coraz więcej czasu spędzają właśnie w sieci.

Ważne jest także to, by zwracać uwagę na opinie o Twojej działalności, które pojawiają się w internecie. W przypadku negatywnych komentarzy zawsze reaguj. Ale pamiętaj, że należy odpowiadać na nie spokojnie i profesjonalnie. Emocje w takiej sytuacji mogą okazać się zgubne, bowiem mogą odstraszyć innych potencjalnych klientów.

Ubezpieczenia: Jak pozyskiwać klientów w tradycyjny sposób?

W większości przypadków, gdy zapytamy doświadczonego agenta ubezpieczeniowego o to jak sprzedawać skutecznie ubezpieczenia, jak pozyskiwać klientów odpowie nam, że nic tak dobrze nie działa jak polecenia. To jeden z lepszych sposobów na trafienie do większej liczby potencjalnych ubezpieczających. Dlatego warto prosić swoich dotychczasowych klientów o to, by polecali nas swojej rodzinie czy znajomym.

Doświadczenie pokazuje też, że największe szanse na dalsze polecenia gwarantuje doskonała obsługa klientów. Sprawna sprzedaż polis, dbanie o potrzeby ubezpieczeniowe klientów, wznowienia, przypomnienia o polisach wygasających czy zbliżających się terminach płatności to coś co sprawia, że osoby, które są ubezpieczone będą czuły się bezpiecznie. Wszystkie te zadania zrealizuje nasz program dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent. Łączy on w sobie nie tylko łatwy w obsłudze CRM ubezpieczeniowy, ale też i szybki kalkulator komunikacyjny. Wszyscy użytkownicy naszej aplikacji mogą liczyć na wsparcie naszych specjalistów na każdym etapie obsługi. Co zwłaszcza na początku pracy w branży ubezpieczeniowej może okazać się to bardzo cenną pomocą.

Jeżeli chcesz przetestować program dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent zadzwoń do nas pod numer 570 362 020 lub napisz na adres [email protected]. Pamiętaj, że z nami usprawnisz cały proces obsługi klientów, co ostatecznie przełoży się na pozyskanie nowych ubezpieczających.