pre-loader

Zalety pracy jako agent ubezpieczeniowy

zalety-pracy-jako-agent-ubezpieczeniowy

Myślisz o tym, by zacząć pracę jako agent ubezpieczeniowy? To doskonały pomysł, szczególnie jeśli cenisz sobie niezależność. Oprócz wykonywania pracy sprzedaż ubezpieczeń oferuje także inne korzyści takie jak stosunkowo łatwe wejście do branży, duży potencjał zarobkowy oraz szansę wyboru własnego środowiska pracy poprzez dobór towarzystw ubezpieczeniowych, z którymi nawiążesz współpracę. Jakie jeszcze korzyści niesie praca agenta ubezpieczeniowego?

Korzyści pracy jako agent ubezpieczeniowy

Do największych zalet pracy jako agent ubezpieczeniowy należy niezależność. Jeszcze kilka lat temu cały proces zawierania umów ubezpieczenia wyglądał odmiennie od obecnego stanu. Agenci do przedstawienia ofert używali papierowych wersji taryf ubezpieczeniowych a polisy były wypisywane ręcznie, co ważne często obowiązywała rejonizacja. Na szczęście taki styl pracy to już przeszłość. W dzisiejszych czasach obszar pracy agenta nie jest niczym ograniczony a większość spraw załatwianych jest przez Internet. Nikt nie narzuca mu organizacji pracy oraz produktów, które ma sprzedawać. A dochód jest zależny od wysokości zrealizowanej sprzedaży. Również w codziennej pracy można korzystać z wielu ułatwień, które usprawniają cały proces obsługi. Między innymi należą do nich programy sprzedażowe tj. SuperAgent. Program dla agentów pozwala zadbać o profesjonalną obsługę klientów przyspieszając procesy obsługi. Z SuperAgentem można szybko porównać składki, przeprowadzić Analizę Potrzeb Klienta a także sprawnie zarządzać kontaktami.

Drugim równie ważnym czynnikiem w pracy agenta ubezpieczeniowego jest kontakt z ludźmi. Oferowanie dopasowanych do potrzeb klientów produktów wiążę się ze spotkaniami oraz licznymi rozmowami, które ułatwiają budowanie zaufania. Szczególnie jeżeli przygotowujemy ofertę ubezpieczenia majątkowego lub życiowego. Praca agenta ubezpieczeniowego nigdy nie jest monotonna i każdego dnia przynosi coś innego.

Środowisko pracy agenta ubezpieczeniowego jest bardzo dynamiczne. Szczególnie jeżeli zależy mu na rozwoju swojej agencji. Liczne spotkania zarówno biznesowe, jak i z klientami sprawiają, że często się przemieszcza. Zawód agenta ubezpieczeniowego to także stały proces kształcenia i rozwoju osobistego. By profesjonalnie doradzać klientom i budować dobre relacje agent ubezpieczeniowy musi zadbać o swoja profesjonalną wiedzę m.in. poprzez udział w szkoleniach. Sprzedaż ubezpieczeń to także technologie wspierające pracę każdego agenta. Stale trzeba pogłębiać wiedzę w tym temacie, by dotrzymywać im kroku. To wszystko sprawia, że stale poznajemy coś nowego i się uczymy.

Zaletą pracy jako agent ubezpieczeniowy jest to, że sam decyduje o osiąganych dochodach. To daje mu wolność finansową. Nie jest jednak to tożsame z tym, że co miesiąc ustala sobie kwotę, którą zarobi. Jego wynagrodzenie zależne jest przede wszystkim od efektywności pracy i zaangażowania. Przy dobrej realizacji sprzedaży zarobki agenta ubezpieczeniowego mogą znacznie przewyższać przeciętne wynagrodzenie. Co ważne wynagrodzenie na podstawie zawieranych umów ubezpieczenia można przewidzieć. W razie niespodziewanych wydatków agent ubezpieczeniowy może intensywnej podejść do swojej sprzedaży co przełoży się na możliwość zwiększenia dochodów w krótkim czasie. Dzięki czemu nie nadszarpnie swojego budżetu.

Praca agenta ubezpieczeniowego pozwala na  dysponowanie własnym czasem i nie wymaga siedzenia przy biurku przez 8 godzin. Zawód ten daje możliwość ułożenia sobie dnia zgodnie ze swoimi predyspozycjami np. organizacji spotkań  z klientami rano lub wieczorami. Ubezpieczyciele, z którymi agent ma podpisane umowy agencyjne nie narzucają odgórnie tego kiedy i co ma robić pośrednik. Są agenci, którzy cenią sobie spotkania z klientami w terenie a są i tacy, którzy wolą spotykać się we własnym biurze. To od agenta zależy jak zorganizuje sobie czas pracy.

Do korzyści pracy agenta ubezpieczeniowego należy budowanie pozytywnych relacji z klientami. Dobry pośrednik, który jest dobrym partnerem rozmów i wykazuje empatię oraz zrozumienie może liczyć na wieloletnią współpracę. Pozytywnie zakończone spotkania dotyczące umów ubezpieczenia zwiększają również szansę na to, że agent zostanie polecony. Właśnie przez takie podejście zawód agenta ubezpieczeniowego coraz częściej odbierany jest jako prestiżowy i budzi szacunek społeczny.

Praca jako agent ubezpieczeniowy łączy w sobie wiele zawodów. Agent odnoszący sukcesy musi organizować sobie własną pracę, tak by być dobrym sprzedawcą. Przede wszystkim jednak w tym zawodzie trzeba umieć profesjonalnie i uczciwie doradzać.

Pracując w charakterze agenta ubezpieczeniowego mamy zapewniony stały rozwój i poszerzanie własnych kompetencji. Posiadane umiejętności dotyczących sposobów prowadzenia rozmowy, wiedza o dostępnych produktach sprawia, że agent lepiej wykonuje swój zawód.

Źródło: opracowanie własne