pre-loader

Szkolenie agenta ubezpieczeniowego – to nie tylko obowiązek

szkolenie-agenta-ubezpieczeniowego-to-nie-tylko-obowiazek

To, że obowiązkowe szkolenie agenta ubezpieczeniowego należy zrealizować w wymiarze 15 godzin każdego roku już wiemy. Jednak warto również pamiętać o tym, że szkolenia zawodowe to nie tylko obowiązek. Bowiem dzięki nim agent ubezpieczeniowy może podnieść i poszerzyć swoją wiedzę. Tym bardziej, że branża ubezpieczeniowa nieustannie się zmienia.

Obowiązkowe szkolenie agenta ubezpieczeniowego

Zgodnie z ustawą o dystrybucji ubezpieczeń (Dz. U. 2019 poz. 1881 ze zm.) osoby, które wykonują czynności agencyjne zobligowane są do doskonalenia swoich umiejętności zawodowych m.in. przez odbywanie co roku co najmniej 15- godzinnego szkolenia zawodowego. Co ważne aktualnie większość ubezpieczycieli pozwala na to, by szkolenie agenta ubezpieczeniowego odbywało się online. Dzięki temu spełnienie tego obowiązku jest znacznie ułatwione.

Jednak z punktu widzenia osób wykonujących czynności agencyjne niezwykle istotne jest to, że zgodnie ze stanowiskiem UKNF każdy agent lub jego OFWCA, który nie zrealizował szkolenia w ustawowo przewidzianym terminie nie powinien świadczyć usług pośrednictwa ubezpieczeniowego.

Dlatego też zakłady ubezpieczeń zaczęły z większą dokładnością weryfikować spełnienie tego obowiązku przez agentów ubezpieczeniowych. Niestety w przypadku dużych multiagencji ilość dokumentów jest przytłaczająca, co może znacznie utrudniać przesyłanie zaświadczeń i certyfikatów do ubezpieczycieli.

Z tego powodu dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z narzędzi, które będą ułatwiały dostęp do zaświadczeń o zrealizowanym szkoleniu. Właśnie taką opcję ma nasz program sprzedażowy dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent. Nowa funkcja umożliwia dodawanie zaświadczeń i certyfikatów, dzięki czemu użytkownik aplikacji ma do nich szybki wgląd w każdym miejscu z dostępem do Internetu.

Szkolenie agenta ubezpieczeniowego szansą na rozwój

Każdy agent ubezpieczeniowy chciałby odnieść sukces w branży ubezpieczeń. Dlatego moment wpisu do rejestru agentów ubezpieczeniowych nie powinien być chwilą, z którą przestaje on zdobywać wiedzę. Wręcz przeciwnie, właśnie w tej chwili rozpoczyna się szansa na jego rozwój i prawdziwą naukę. Doświadczenie pokazuje, że szkolenie agenta ubezpieczeniowego szczególnie na początku jego pracy związanej ze sprzedażą polis, znacznie ułatwia mu funkcjonowanie na rynku ubezpieczeń. Przecież dobry agent ubezpieczeniowy zajmuje się przede wszystkim profesjonalnym doradzaniem swoim klientom, a to bez odpowiedniej wiedzy ubezpieczeniowej nie jest możliwe.

Efektywna obsługa klientów to coś, co może przynieść zysk związany ze sprzedażą polis, tym bardziej, jeśli będzie podparta rzetelną wiedzą ubezpieczeniową.

Szkolenie agenta ubezpieczeniowego podstawą działalności ubezpieczeniowej

Najlepszym sposobem na to, by agent ubezpieczeniowy nadążał za zmieniającym się rynkiem ubezpieczeń, jest ciągłe kształcenie się. Spełnienie wymogów nałożonych przez ustawodawcę, choćby takich jak zdanie egzaminu, który umożliwia wykonywanie czynności agencyjnych to dopiero początek zdobywania wiedzy. A coroczne zawodowe szkolenie agenta ubezpieczeniowego pozwala mu dobrze wypełniać swoją pracę, zapewniając obsługę na wysokim poziomie.

Warto też posiadać wsparcie w postaci narzędzia usprawniającego zarządzanie bazą klientów oraz zwiększającego sprzedaż polis ubezpieczeniowych. Cechy te łączy w sobie nasz program dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent. Szybki kalkulator OC/AC pozwala na sprawne porównanie ofert w większości wiodących zakładów ubezpieczeń. Liczne funkcje takie jak automatyczne wznowienia, generowanie przypomnień odnośnie polis wygasających czy też terminów płatności oraz przygotowanie raportów sprzedażowych pozwalają na efektywną pracę całej agencji ubezpieczeniowej. A to w połączeniu z wiedzą przełoży się na efektywne budowanie swojej marki, a co za tym idzie i większe zyski.

Nasza aplikacja nie wymaga instalacji i można ją przetestować bezpłatnie z wszystkimi dostępnymi funkcjami. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 570 362 020 lub napisać na adres [email protected]. Odpowiemy na wszystkie pytania i co ważne gwarantujemy wsparcie naszych specjalistów na każdym etapie obsługi.